Так, я можу  

«Так, я можу!» — комплексна програма Parimatch Foundation, спрямована на підтримку дітей з інвалідністю та особливими потребами через залучення до спорту.

За даними Державної служби статистики України кількість людей з інвалідністю на сьогодні становить більш ніж 2,6 млн осіб. 156 тисяч з них-діти! Діти з інвалідністю постійно стикаються з стигматизацією та дискримінацією в суспільстві. А також з численними порушеннями їх прав – починаючи з відсутності ранньої діагностики до виключення зі сфери освіти та участі у житті спільнот. Треба також зазначити, що такі діти часто ростуть в малозабезпечених сім’ях, або взагалі були залишені батьками.

Цілі програми

-донести до української спільноти, що діти з інвалідністю мають такі самі права та можливості як і всі інші діти

-допомогти дітям з інвалідністю реалізувати свій потенціал та соціалізуватися

-надання фінансової допомоги в складних ситуаціях (ad-hoc)

 Методи досягнення цілей

-заохочення спортивних досягнень дітей з інвалідністю;

-залучення до занять спортом з метою розвитку, особистісної реалізації та соціалізації;

-розповсюдження інформації про потреби, життя та успіхи дітей;

-підтримка розвиваючих та освітніх програм

-створення інфраструктури для дітей з особливими потребами

Вікова група дітей: 6-18 років

 

Програма відповідає наступним ЦІЛЯМ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ООН

ПРОЕКТИ

СТИПЕНДІЇ для дітей-спортсменів з інвалідністю

Згідно з інформацією Національного комітету спорту інвалідів України на сьогодні близько 40 000 осіб з інвалідністю приймають участь в різних видах фізкультурно-реабілітаційних та спортивних заходів, серед них — 6000 дітей. Багато дітей чемпіонів та призерів цих змагань у подальшому займають призові місця у Параолімпійських та Дефлімпійських іграх. Шлях до національної збірної потребує багато зусиль та тренувань, тому підтримка на цьому шляху є дуже важливою.

У вересні 2019 року фонд Parimatch Foundation, у партнерстві з Національним комітетом спорту інвалідів України, започаткував стипендії для обдарованих дітей-спортсменів з інвалідністю.  Протягом 2019-2020 року 15 талановитих дітей, зі всієї України, щомісячно отримують стипендії у розмірі від 5000 до 8000 грн.

За всю історію незалежної України – це перший випадок заснування стипендій від бізнесу для дітей-спортсменів з інвалідністю.

ФУТБОЛ для дітей з особливостями розвитку

Заняття спортом та фізичної культурною є однією з невід’ємних складових розвитку дитини. Особливо важливим спорт стає для дітей з інвалідністю та особливостями розвитку, оскільки діти можуть не тільки покращують свою фізичну форму, але і навчитися дисципліні та соціалізуватися.  

Починаючи з 2019 року, Parimatch Foundation став партнером соціального проекту «Давай, грай!», започаткованим фондом Shakhtar Social.

В рамках проекту 150 дітей з особливостями розвитку, а саме – аутизмом, синдромом Дауна, глухотою та дитячим церебральним паралічем, зможуть відвідувати безкоштовні тренування з футболу. Проект вже реалізується в 4-х містах України: Маріуполь, Івано-Франківськ, Київ, Харків.

Минулого року МДЦ “Артек” розпочав програму оздоровлення дітей з інвалідністю. Попри дійсно великі інвестиції, було вирішено реалізувати проєкт в партнерстві бізнесу та держави.
В рамках програми “Так, я можу!” міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation погодився виділити кошти на облаштування території табору для приймання дітей з інвалідністю.
Всього фонд виділить мільйон гривень на цю справу. Вже було встановлено автоматичне підйомне обладнання, а також придбані меблі для облаштування кімнат та засобів пересування для дітей з інвалідністю.