Hilevych
Допомога ЗСУ, команда та поповнення бюджету – фокус Parimatch у 2022

Ліга.Бізнес поспілкувалися з Наталією Гілевич, СЕО Parimatch Ukraine, про важливість залишатися відповідальним бізнесом під час війни.

Hilevych
Допомога ЗСУ, команда та поповнення бюджету – фокус Parimatch у 2022

Ліга.Бізнес поспілкувалися з Наталією Гілевич, СЕО Parimatch Ukraine, про важливість залишатися відповідальним бізнесом під час війни.

Hilevych
Допомога ЗСУ, команда та поповнення бюджету – фокус Parimatch у 2022

Ліга.Бізнес поспілкувалися з Наталією Гілевич, СЕО Parimatch Ukraine, про важливість залишатися відповідальним бізнесом під час війни.

Hilevych
Допомога ЗСУ, команда та поповнення бюджету – фокус Parimatch у 2022

Ліга.Бізнес поспілкувалися з Наталією Гілевич, СЕО Parimatch Ukraine, про важливість залишатися відповідальним бізнесом під час війни.

Інтерв'ю

Допомога ЗСУ, команда та поповнення бюджету – фокус Parimatch у 2022

“Відповідальний бізнес сьогодні – це допомога ЗСУ, збереження команди та поповнення держбюджету”, – Наталія Гілевич, СЕО Parimatch Ukraine

Які плани мала компанія до 24 лютого, та як зустріла початок великої війни?

Великі, амбіційні і інноваційні. Parimatch – це бренд, який вже багато років задавав тренди в своїй сфері  і ми впевнено несли цю європейську і міжнародну культуру в Україну. Побудувати успішний бізнес ми змогли завдяки людям, тому фокус на людей після 24 лютого не змінився, ми допомагаємо нашій команді й їхнім сім’ям.

В лютому-березні зусилля були направлені на евакуацію співробітників та їхніх родин, волонтерство, постійний зв’язок з нашими військовими для надання адресної допомоги (269 млн гривень загальна сума допомоги ЗСУ станом на жовтень). Ми повністю зупинили рекламну діяльність та переглянули рекламні контракти, визначили подальший вектор розвитку.

В перші дні військової агресії Рада директорів холдингу Parimatch Tech (саме йому належать права на бренд Parimatch) анонсувала безкомпромісне рішення про відкликання франшизи на використання бренду Parimatch в росії. Вже за декілька тижнів країна-агресор була повністю ізольована як на юридичному рівні, так і технологічному, було відключено платформу і відкликано бренд.

Рішення про вихід бренду Parimatch з росії компанія дотримується досі, воно є остаточним та не підлягає перегляду.

Ніякого ребрендингу чи рестайлінгу не відбулось: навіть поодинока згадка чи використання бренду в росії є порушенням інтелектуальних прав. Щодо білоруського ринку – його бренд остаточно покинув у червні.

Як компанія адаптувалася до військового стану?

Озираючись назад, ми розуміємо, що змогли в рекордно короткі строки відновити більшість бізнес-процесів. Це стало можливим завдяки інвестиціям в минулому, коли ще за часів ковіду, ми приділяли увагу автоматизації процесів та налагодженню процесів для можливості працювати онлайн. Все це  дало вагомі результати сьогодні. Наша модель — це екосистема синхронізованих між собою IT-продуктів, які дозволяють повністю замінити необхідність відвідувати офіс.

Свідченням того, що нам вдалося чітко трансформувати та адаптувати роботу компанії, є визнання  Parimatch Ukraine найкращим бетінг і iGaming оператором у Східній Європі за підсумками SBC Awards 2022, що є найпрестижнішою премією в індустрії азартних ігор та розваг.

Важливо зауважити, що з самого початку повномасштабної війни Parimatch змінив вектор соціальних проєктів. Ми сфокусували увагу на допомозі Збройним силам України та партнерським гуманітарним ініціативам для підтримки людей, що постраждали від воєнних дій. Додатково ми оновили технічні якості продукту, і у наших клієнтів з’явилася можливість донатити на потреби ЗСУ.

623,3 млн гривень від Parimatch для країни: 354,3 мільйони гривень у держбюджет за ліцензії та податки у 2021-2022, 269 млн гривень – допомога ЗСУ під час війни.

З лютого і дотепер Parimatch постійно технологічно підсилює захисників України: засоби індивідуального захисту і військове обладнання: безпілотні літальні апарати, тепловізори, амуніція та бронежилети, тактичні окуляри, автівки і паливо на прохання командирів військових частин.

Чи взаємодієте ви з іншими компаніями та суміжними індустріями?

Ми намагаємося виважено та ретельно обирати партнерів. Для нас важлива репутація бренду, з яким ми співпрацюємо, готовність партнерів до інновацій, викликів, їх гнучкість, адаптивність та найважливіше – спільність наших ідеологій і принципів. Ми також зацікавлені у партнерствах, які допомагають додати технологічності, швидкості роботи та зробити досвід нашого користувача платформою ще більш інтерактивним та захоплюючим.

Наразі обов’язковим критерієм вибору партнерів є відсутність зв’язку з країнами-агресорами.

Ми пишаємося співпрацею з медіасервісом MEGOGO та горді, що спільно змогли зібрати більше 17 мільйонів гривень для фонду Usyk Foundation під час бою українського чемпіона з боксу у гевівейті та амбасадора відповідальної гри Parimatch Олександра Усика проти Ентоні Джошуа. Кожен українець тоді зміг безкоштовно подивитися поєдинок, насолодитися фантастичною перемогою українця та задонатити для ЗСУ.

Ми продовжили співпрацю з OTT-платформою Setanta Sports, адже завжди підтримували розвиток спорту в Україні та наразі прагнемо створити єдину екосистему спортивного вболівання. Крім того, спільно ми працюємо над кількома благодійними проєктами, спрямованими на підтримку України.

У червні долучилися до збору коштів на установку, що збиває ворожі дрони. Ідея придбання нової для України антидрон системи належить IT спільноті DOU.ua, підтримав її благодійний фонд KOLO. Завдяки донату Parimatch в 1 мільйон гривень збір вдалося закрити достроково. У вересні система протидії дронам вже передана військовим ЗСУ, і вже приземляє ворожі БПЛА у зоні активних бойових дій.

“Міні ППО”: система протидії дронам від DOU, KOLO та Parimatch вже на передовій

Яким є внесок вашої компанії в економіку, створення нових робочих місць під час війни та чому це важливо?

Parimatch Ukraine є першим легальним букмекером в Україні, і досить довго був єдиним. Це свідчить лише про одне – ми готові дотримуватися всіх фінансових зобов’язань перед державою і власним прикладом демонструвати, що таке чесний і відповідальний бізнес. За майже 2 роки (2021 рік та 9 місяців 2022 року) Parimatch Ukraine, як організатор азартних ігор за ліцензії та податки сплатив 354,3 мільйони гривень в держбюджет України: 216 млн гривень – за ліцензії на організацію та проведення букмекерської діяльності та 46,8 млн гривень – за ліцензії на казино в мережі інтернет. Ще 91,5 млн гривень компанія перерахувала в бюджет України, вони будуть спрямовані на проєкти у сфері медицини, спорту, науки, культури та освіти країни.

Ми розуміємо, що успішний бізнес неможливий без команди. Компанія продовжує виплачувати компенсацію співробітникам, що потрапили під оптимізацію весною і наша допомога залишається єдиним джерелом доходу для родини. І плануємо робити це до кінця 2022 го року. Разом з тим ми відшкодували навчання для отримання нової спеціальності та мали більші шанси у пошуку роботи. Ми зберігаємо повну заробітну плату співробітників, що служать у лавах ЗСУ попри прийнятий закон, яким передбачається звільнення роботодавця від цих виплат. Звісно, що ми зберігаємо робочі місця та дуже чекаємо на повернення наших захисників.

Photo 2022 10 20 13.37.39

Для нас важливо, що компанія змогла відновити бонусну систему для співробітників за результатами роботи, а в серпні було проведено перегляд рівня заробітних плат. Це свідчить про те, що ми змогли перезапустити всі процеси в компанії та наразі можемо гарантувати збереження робочих місць для наших співробітників. Більше того, завдяки планам компанії по виходу на нові ринки ми зацікавлені в наборі нових спеціалістів.

Які плани компанії на майбутнє, як плануєте розвиватися під час кризи?

Наразі нашою головною метою, як українського бізнесу, є допомога країні на її шляху до перемоги. Це стосується і економічної, і соціальної складової. Для нас важливо посилювати свої позиції на внутрішньому ринку в тому числі для того, щоб продовжувати реалізовувати гуманітарні ініціативи, регулярно допомагати ЗСУ та надалі спільно працювати над відновленням України.

Як легальний бізнес Parimatch Ukraine прагне підтримувати становлення та формування регуляторного ринку?

Ми маємо експертизу аби допомогти вивести індустрію на якісно новий рівень, та що найважливіше – забезпечити функціонування легального ринку азартних ігор. Проте шлях стосунків з державою має бути двостороннім і ми все ще очікуємо на апдейт податкової системи для грального бізнесу.

Компанія відмовилася від інвестування в дорогі проєкти з довгостроковим терміном окупності, та призупинила деякі спонсорські контракти, що не мали прямого впливу на бізнес.  При цьому ми плануємо вихід на нові ринки та готуємося реалізовувати ще кілька бізнес-проектів в Україні.

Інші новини

Обложка (1)
Технології та тепло – Parimatch звітує про допомогу ЗСУ в листопаді

Parimatch на системній основі підтримує ЗСУ десятий місяць поспіль. У листопаді компанія забезпечила українську армію різносторонньою допомогою на суму 16 мільйонів гривень.

Обложка
Parimatch забезпечив ЗСУ додатковими машинами

Parimatch продовжує системну підтримку української армії й знову забезпечує наших захисників автомобілями. Днями компанія передала на фронт відновлений повнопривідний автомобіль для розвідувальної роботи, а також переобладнану швидку для евакуації військових.

Обложка (1)
Tech-підтримка рятувальників: Parimatch надав ДСНС Одещини технологічну підтримку

У межах технологічного підсилення захисників України під час повномасштабної війни у листопаді бренд Parimatch передав ГУ ДСНС України в Одеській області важливе для щоденної роботи рятувальників технічне обладнання

By using our website you are consenting to our use of cookies in accordance with our Cookie Policy