Lifestyle, Проєкти

Як ставали кіберспортсменами та чемпіонами у часи, коли інтернет тільки з’явився

Унікальний проект Twelve розповідає про 12 українців, які домоглися успіху в кіберспорті. Герої публікацій — це звичайні люди, але кожен з них вже став знаковою постаттю у світі кіберспорту. Історії проекту розкривають індустрію геймінгу зсередини. Розповідають всі таємниці кіберспорту та демонструють, чому він настільки захоплюючий. Проєкт ініційований Parimatch – букмекером №1 у світі кіберспорту.

Читачі вже дізналися про різні шляхи у світі геймінгу. Як  хлопці починали будувати кар’єру, пов’язану зі спортом, але стали справжніми зірками у кіберспорті. Свою неймовірну, майже казкову історію розповіла і чарівна дівчина, яка працювала вчителькою, потім втікла від війни і зрештою знайшла себе в абсолютно новому для неї світі.

І ось на черзі матеріал про Арсенія Ceh9 Триноженко, кіберспортивного коментатора, аналітика, стрімера та екс-тренера команди PRO100.

Підвальні комп’ютерні клуби, турніри за ящик пива та інтернет, який завантажує відео-ролик два дні. Розповідь Сені про часи, коли він тільки починав грати, нагадує байки дідуся на сімейних посиденьках. І хоча йому всього 31, під час розмови здається ніби він погладжує пишну бороду і розповідає про давно забуті часи.

“Буквально з 2-3 років я вже сидів за ПК, – ділиться Сеня. – Якщо чесно, я сам не знаю, як до нас потрапляли ігри. Якісь із них були встановлені. Ще були такі широкі дискети. Напевно, зараз люди пам’ятають лише маленькі квадратні. А до них були прямокутні тонкі, схожі на маленькі пластинки. На них було 720 кб пам’яті – зараз навіть нема чого порівняти з таким обсягом інформації. Одна гра займала 3-4 таких дискети”.

На початку своєї професіональної кар’єри він зазнав розгромної поразки 0:15 на великому турнірі, але не опустив руки і згодом на нього чекали три перемоги поспіль на чемпіонатах світу в Counter Strike за один рік. Це одне найбільших досягнень в історії світового кіберспорту. 2010-й приніс “золотому складу” Na’Vi понад 100 тисяч доларів і звання найсильнішої команди світу. Їхні досягнення залишалися неперевершеними понад сім років.

Але після проблем зі здоров’ям Сеня відчув, що вже не витягує це навантаження ані в емоційному, ані в ігровому плані. Він не став шукати нову команду, а вирішив закінчити кар’єру кіберспортсмена.

“Я сів і як доросла людина подумав: рано чи пізно, але кінець кар’єри приходить до кого завгодно, – пояснює він. – І чим раніше ти перейдеш на новий напрямок, чим раніше оволодієш якимись навичками, тим швидше адаптуєшся і в тебе все буде добре. І коли мої тіммейти заб’ють на професіональну гру – я вже буду на іншому рівні в новій сфері”.

Сеня почав з коментування турнірів. Потім почав стрімити свої ігри та турнірні матчі й потрапив до студії аналітики. Зараз його трансляції збирають до 5-7 тисяч глядачів, а канал на YouTube поступово наближається до позначки у 500 тис підписників. Здається, що без його коментування не проходить жодної великої події в CS:GO.

wpfordev

Інші новини

Stop Russian Sport
#stoprussiansport

Народжений в Україні бренд Parimatch продовжує підтримувати український спорт і ЗСУ. Ми впевнені, що наша сила в єдності - і разом ми зробимо все, щоб не допустити повернення атлетів країни-терориста на міжнародні змагання!

Для ефективного виконання задач розвідка потребує постійного поповнення запасів
“Небесна кара” для ворогів. Розвідка ЗСУ отримала дрони від Parimatch

Компанія Parimatch Ukraine разом з благодійним фондом "Коло" передали підрозділам ЗСУ чергову партію дронів українського виробництва "Небесна кара", які є однією з нагальних та постійних потреб наших військових

711 млн грн від Parimatch у держбюджет та допомогу ЗСУ
Бізнес у військові часи: 711 млн грн від Parimatch у держбюджет та допомогу ЗСУ

Cаме стільки перерахувала компанія Parimatch Ukraine у державний бюджет податків та зборів і витратила на допомогу Збройним силам України у 2022 році, не зважаючи на усі складності воєнного часу.

By using our website you are consenting to our use of cookies in accordance with our Cookie Policy