тренировка в николаеве
У Миколаєві стартувала програма для дітей з інвалідністю “Так, я можу!”

У спорткомплексі "Надія" презентували програму від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.

тренировка в николаеве
У Миколаєві стартувала програма для дітей з інвалідністю “Так, я можу!”

У спорткомплексі "Надія" презентували програму від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.

тренировка в николаеве
У Миколаєві стартувала програма для дітей з інвалідністю “Так, я можу!”

У спорткомплексі "Надія" презентували програму від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.

тренировка в николаеве
У Миколаєві стартувала програма для дітей з інвалідністю “Так, я можу!”

У спорткомплексі "Надія" презентували програму від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation.

Події, Проєкти

У Миколаєві стартувала програма для дітей з інвалідністю “Так, я можу!”

23 вересня в спорткомплексі «Надія» у Миколаєві презентували програму «Так, я можу!» від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation. Завдяки інклюзивній ініціативі у трьох локаціях міста запровадили регулярні футбольні тренування для юних спортсменів з ментальними та фізичними порушеннями. Згодом групи для дітей з інвалідністю планують створити ще в п’ятьох громадах регіону.

За словами президентки Parimatch Foundation Катерини Білоруських, такі тренування допоможуть дітям з інвалідністю знайти нових друзів та соціалізуватися в суспільстві. Адже командна гра та інклюзивний формат мотивують вихованців програми до спілкування з іншими дітьми та формують впевненість, якої часто бракує дітям з інвалідністю.

Ми бачимо, як спортивні заняття роблять дітей щасливішими: вони стають більш впевненими в собі та знаходять справжніх друзів. Багато із наших вихованців з нетерпінням чекають змагань, зокрема, через дружню атмосферу та спілкування з дітьми-спортсменами з усієї України. Тому дуже важливо надавати їм можливість перебувати в суспільстві, яке буде сприяти розкриттю їхнього потенціалу, — розповіла Катерина Білоруська.

Презентація благодійної програми відбулася в форматі фестивалю для дітей-спортсменів з інвалідністю. Участь у спортивному святі взяли понад 70 дітей з ментальними та фізичними порушеннями, усі вони зможуть приєднатися до регулярних інклюзивних тренувань, які започаткували в місті завдяки програмі «Так, я можу!».

Інклюзивні тренування в Миколаєві куруватиме тренерка-реабілітологиня з адаптивного футболу та головна тренерка жіночого футболу в Миколаївській області Яна Манчик. На її думку, завдяки фестивалю від Parimatch Foundation та впровадженню програми інклюзивних тренувань діти з інвалідністю зможуть не лише соціалізуватися, а й розвиватися на рівні зі своїми однолітками.

Завдяки таким заходам діти звикають, комунікують, соціалізуються. А тренування — це і завжди необхідний й корисний спорт, і, знову ж, спілкування зі звичайними дітьми. Якщо є можливість розвивати дитину з ментальними порушеннями через футбол, демонструвати їй певні вправи, залучати до змагань, чому ні? Я завжди за розвиток. І програма «Так, я можу!» допоможе дітям. У мене є досвід, і я це точно розумію, — розповіла тренерка-реабілітологиня Яна Манчик.

Регіональними партнерами благодійної фундації виступили громадська організація «Усмішка дитини», футбольна академія «Вікторі». А також жіночий футбольний клуб «Ніка», футболістки якого стали волонтерами фестивалю та допомагали юним відвідувачам відкрити для себе світ футболу.

За словами представниці ГО «Усмішка дитини» Світлани Зубеніної, раніше тренери, як правило, відмовлялися працювати із дітьми з ментальними порушеннями. Тому інклюзивна програма від PMF нарешті відчиняє двері у світ спорту для дітей-спортсменів з інвалідністю.

Скажімо, дітей з аутизмом у спортивні секції не записують взагалі. Хоча вони дуже здібні до різних видів спорту. На щастя, благодійний фонд Parimatch Foundation звернув увагу на цю проблему. Подібні програми вкрай необхідні та важливі, — зазначила Зубеніна під час презентації програми.

Координацією майбутніх футбольних груп у Первомайській, Вознесенській, Южноукраїнській, Новобузькій та Снігурівській громадах Миколаївської області займатиметься футбольна академія «Вікторі». Як пояснив її керівник Дмитро Сєрогодський, наразі триває формування перших груп та підготовка до запуску тренувального процесу. Невдовзі аналогічне свято планують організувати й у місті Первомайськ.

До цього в області нічого не було. Жодних заходів чи змагань для дітей з інвалідністю. А їм потрібно відчувати себе повноцінними, попри певні особливості. І ми маємо вміти працювати з цими дітьми, соціалізувати їх. Ці діти зможуть! І ми спробуємо довести це через спорт. Разом ми дійдемо до головної мети — соціалізувати вихованців програми і показати, що вони здатні досягати успіхів, — розповів керівник футбольної академії «Вікторі».

На презентацію благодійної програми «Так, я можу!» завітала й директорка регіонального центру культури і спорту людей з інвалідністю «Інваспорт» Тетяна Жуковська. Вона запевнила, що такі ініціативи можуть розкрити потенціал дітей з ментальними порушенням та допомогти їм у розвитку.

У нас є чимало прикладів, коли діти не вміли рахувати чи писати, але змогли соціально розвиватися в суспільстві завдяки спорту. Навіть є приклади, коли люди завойовували своє місце в житті, стали заслуженими майстрами спорту. Тобто з цими дітьми потрібно працювати, просто обов’язково потрібно, — наголосила Тетяна Жуковська.

Благодійна програма міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation отримала підтримку та визнання не лише від батьків юних спортсменів з інвалідністю, а й від місцевої влади. Зокрема начальниця управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради Ірина Бондаренко заявила про готовність мерії надавати власних спеціалістів та інформаційно підтримувати ініціативу «Так, я можу!».

Для нас це був перший подібний спортивний захід. Впевнена, міська рада завжди підтримуватиме цю ініціативу. Сподіваюся, подібне свято відбудеться й у 2022 році. А поки ми готові й надалі активно співпрацювати, допомагати в організаційних питаннях та ділитися досвідом наших тренерів, — додала Бондаренко.

Безпосередньо у Миколаєві тренування для дітей з інвалідністю на постійній основі відбуватимуться одразу на трьох локаціях. Наразі команда благодійного фонду Parimatch Foundation продовжує набір. Усі охочі можуть записатися на пробне тренування. Для цього необхідно заповнити форму, вказавши вік майбутнього спортсмена, а також зручний день та час для заняття футболом.

Зазначимо, міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation заснований у 2019 році. Місія Фонду — сприяти здоров’ю та добробуту громади шляхом освіти та залучення дітей до спорту, забезпечуючи однакові можливості для всіх.

Інші новини

беринчик фонд
Денис Берінчик провів відкрите тренування з дівчатами-учасницями програми “Спортивний наставник”

В рамках благодійної програми Фонду Parimatch Foundation відбулося мотиваційне тренування з професійним боксером.

фонд сокол
Parimatch Foundation та ХК “Сокіл” провели майстер-клас для хокейних шкіл та журналістів

Фонд у партнерстві з ХК "Сокіл" вже вдруге ініціював проєкт "Тренування із зіркою".

каток фонд
Parimatch Foundation встановив безкоштовну ковзанку біля Офісу Президента

Потрапити на ковзанку зможуть усі бажаючі, незалежно від віку та вміння кататися.

By using our website you are consenting to our use of cookies in accordance with our Cookie Policy