Події, Спонсорство

Суперліга Парі-Матч: український баскетбол повертає клас і глядача

Відновлення єдиного чемпіонату країни підняло рівень вітчизняного клубного баскетболу

Керівництво українського баскетболу, журналісти та експерти разом із вболівальниками відзначають прогрес в цьому сезоні баскетбольної Суперліги Парі-Матч. Кажуть, виріс рівень змагань та його якість, в Україну стали повертатися з-за кордону наші гравці, а клуби почали запрошувати легіонерів. Як результат, на трибуни став повертатись глядач.

Зауважимо, що сезон розпочався з позитиву. Не минуло і року, як в Україні відновили єдиний чемпіонат. Можна стверджувати, що український баскетбол на сьогоднішній день має один по-справжньому сильний турнір, який зібрав усіх найкращих.

Про позитивні зрушення говорить Президент ФБУ Михайло Бродський: «У баскетболі відбуваються зміни на краще. Об’єднання пішло на користь, тому в Україні наразі існує конкурентоспроможна Суперліга».

 

Приємно зауважити, що прогрес у баскетболі відчувають безпосередні учасники цієї гри – наставники команд та баскетболісти.«Наш баскетбол став сильнішим після об’єднання», — погоджується головний тренер БК «Кривбас» Валерій Плеханов. Підтримує цю думку і капітан БК «Дніпро» Станіслав Тимофеєнко: «Дуже добре, що головні персони нашого баскетболу зуміли домовитись і суперечки позаду. Єдиний чемпіонат підняв рівень українського клубного баскетболу і тепер потрібно стовідсотково налаштовуватись на кожну гру».

Логічно, що цей крок став відліком для відродження чемпіонату, який серйозно занепав на тлі економічної кризи в країні. «Безперечно, 5 років тому рівень нашої ліги був вищим. Були більші бюджети, були потужні клуби з Донецька і Маріуполя, грало більше легіонерів, суворішими були вимоги до організації. Але поступово все повертається, ми прогресуємо і все більше людей бажають вкладати гроші в український чемпіонат. Якщо ж порівнювати наш чемпіонат з сусідами, то в Польщі він наразі вищий, а в Чехії і Румунії на рівні з нами», — пояснює ситуацію Плеханов.

Хто сьогодні рухає вперед Суперлігу Парі-Матч? На думку головного тренера «Кривбаса», лідери за грою та організацією справи – «Хімік» з Южного, київський «Будівельник» та БК «Дніпро». За словами Тимофеєнка, «Дніпро» та «Кривбас» хочуть у наступному сезоні виступати в єврокубках, тому вони посилили склади та гру і вже підпирають лідерів – «Хімік» та «Будівельник». «Також конкуренції в чемпіонаті додали команди з Одеси і Запоріжжя. Думаю, в цьому році матчі плей-офф будуть як ніколи та напруженими», — каже капітан «Дніпра». «Якщо ж говорити про клубну піраміду (функціонування ланцюга від дитячих і юнацьких команд до команди майстрів), то тут потрібно рівнятися на «Черкаських мавп». Саме там найкраще працює система з підготовки власних вихованців», — впевнений Валерій Плеханов.

Тішить очільника українського баскетболу Михайла Бродського факт збільшення команд: «Коли влітку 2015 року формувався майбутній чемпіонат, лише чотири клуби мали можливість в ньому виступати, але ми створили умови для того, щоб у Суперлізі з’явилися 5 конкурентоздатних команд і цього року в елітному дивізіоні маємо 11 клубів».

Приємно, що позитивним змінам в нашому клубному баскетболі сприяє  співпраця ФБУ з ТМ «Parimatch». Чоловічий чемпіонат в цьому сезоні офіційно називається Суперліга Парі-Матч. Також ТМ «Parimatch» стала генеральним спонсором національної збірної. «Коли приходить такий авторитетний спонсор, то це додає турніру перспектив, посилює глядацький інтерес. Протягом сезону клуби почали запрошувати сильних американських легіонерів та багато українців вже повернулись з іноземних чемпіонатів. Також вперше за п’ять років відбудеться Матч усіх зірок – це величезний плюс для іміджу ліги», — ділиться своїми спостереженнями Плеханов. А ось особисті враження Тимофеєнка: «Стало більше інтернет-трансляцій, більше матчів на телебаченні, більше реклами та цікавих конкурсів в перервах матчів».

Стосовно молодого покоління гравців Суперліги Парі-Матч, то тут є про кого говорити та за ким спостерігати. Станіслав Тимофеєнко вважає, що головна риса нової хвилі українських баскетболістів – впевненість у власних силах.«Приємно, що молодь скористалась шансом, який отримала після від’їзду лідерів та легіонерів. Можна багато кого відзначити. Скажімо, Сидоров («Хімік»), Бояркін («Кривбас») та Зотов («Будівельник») вже доросли до рівня гравців, які є обличчям Суперліги Парі-Матч. До цього рівня підтягуються інші таланти – Павлов, Петров, Антипов (усі — «Хімік»), Закурдаєв («Дніпро»), Кобець («Черкаські мавпи»), Горобченко («Кривбас»)», — перераховує наші надії Валерій Плеханов. В цілому тенденція позитивна – молоді українські баскетболісти пробиваються на провідні ролі. І тут, за словами Плеханова, дуже хотілось аби юнаки мали більше ігрової практики і щоб їх вчили не боятись приймати рішення, не губитись перед авторитетами.

Втім, будемо чесними, поряд з позитивом, Суперліга Парі-Матч має ще чимало проблем, має куди рухатись і розвиватись. «Хочеться більше глядачів на трибунах», — озвучує своє бажання капітан «Дніпра». При цьому Тимофеєнко погоджується, інтерес вболівальників виріс, про що каже і Валерій Плеханов: «Подивіться, майже повні зали в регіонах, наприклад, в Дніпрі та Запоріжжі. Навіть в Києві стало більше глядачів на трибунах. Чого не вистачає мені, то це більше українського баскетболу на телебаченні. Не просто трансляцій, а якісних аналітичних програм».

Неможливо оминути і головної події в баскетболі цього року. Про чоловічий  Євробаскет-2017, який проходитиме у вересні одразу в чотирьох країнах (Румунія, Фінляндія, Ізраїль, Туреччина), говорять вже сьогодні. Звісно українські фахівці та вболівальники усіляко оцінюють наші шанси. «Аби вийти з групи нам потрібні дві речі. По-перше, зібрати усіх найсильніших на чолі з Олексієм Ленем з НБА. По-друге, ментально підготувати команду. Змусити наших гравців повірити в себе!», — заявляє Плеханов.

Святослав Василик, Київ.

Фото: Микола М’якшиков

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-sport/2161831-superliga-parimatc-ukrainskij-basketbol-povertae-klas-i-gladaca.html

Інші новини

Для ефективного виконання задач розвідка потребує постійного поповнення запасів
“Небесна кара” для ворогів. Розвідка ЗСУ отримала дрони від Parimatch

Компанія Parimatch Ukraine разом з благодійним фондом "Коло" передали підрозділам ЗСУ чергову партію дронів українського виробництва "Небесна кара", які є однією з нагальних та постійних потреб наших військових

711 млн грн від Parimatch у держбюджет та допомогу ЗСУ
Бізнес у військові часи: 711 млн грн від Parimatch у держбюджет та допомогу ЗСУ

Cаме стільки перерахувала компанія Parimatch Ukraine у державний бюджет податків та зборів і витратила на допомогу Збройним силам України у 2022 році, не зважаючи на усі складності воєнного часу.

Великий бізнес – велика відповідальність
Великий бізнес – велика відповідальність

Для нас велика честь пліч-о-пліч з іншими українськими бізнесами тримати економічний фронт, наближувати нашу спільну перемогу, реалізовувати масштабні проєкти з фандрейзинговою платформою United24

By using our website you are consenting to our use of cookies in accordance with our Cookie Policy