романчук бронза
Михайло Романчук здобув бронзу у плаванні на 800 метрів на ОІ-2020 у Токіо

Український плавець виграв чергову медаль для збірної та встановив олімпійський рекорд.

Події

Михайло Романчук завоював бронзову нагороду Олімпіади в Токіо в плаванні на дистанції 800 метрів вільним стилем. Ця олімпійська медаль стала першою для України в плаванні за 17 років. Останній раз українські плавці брали нагороди на Олімпіаді в 2004 році.

Романчук пройшов у фінал з першого місця з результатом 7.41,28. Інший український плавець Сергій Фролов показав результат 7.47,67 і вийшов у фінал з 7-го місця. У кваліфікації 800-метрівки Романчук встановив олімпійський рекорд.

У фіналі Романчук показав результат 7.42,33, Фролов – 7.45,11. Випередили українців американець Роберт Фінке з результатом 7.41,87 та італієць Грегоріо Пальтріньері – 7.42,11. Вони вибороли золото та срібло відповідно.

Якби Романчук зумів повторити свій результат кваліфікаційного запливу, то виграв би і в фіналі. Але не вийшло. Олімпійський рекорд, який українець встановив в кваліфікації, встояв. Комплект медалей 800-метрівки вперше був розіграний на ОІ.

Для Михайла Романчука Олімпіади-2020 не закінчилася – він також побореться за медалі на дистанції 1500 метрів вільним стилем. Попередні запливи пройдуть 29 липня.

Перша медаль України за 17 років – дозволила зменшити відповідальність, але додала злості. Скажімо так, тепер я трохи заспокоївся. Дуже хотілося приїхати з Олімпіади з медаллю – дуже приємно, що це перша нагорода України з 2004 року. Я задоволений цим результатом. Але завжди є куди рости. Спробую все ж показати свій максимум на дистанції 1500 метрів – те, на що я здатний. Золото все-таки має приїхати в Україну, – поділився емоціями після фінішу Михайло Романчук.

Parimatch пишається ще однією медаллю для України, щиро дякує Михайлу та бажає успіху у наступних запливах. Сподіваємося на “золото” та вболіваємо всією країною разом за наших спортсменів!