белодед 3 место
Дар’я Білодід виграла бронзову медаль з дзюдо на ОІ-2020 у Токіо

Українка принесла першу медаль на Олімпійських Іграх для нашої збірної у ваговій категорії 48 кг.

Події

Дар’я Білодід – бронзова призерка Олімпіади-2020 у Токіо. 20-річна дзюдоїстка принесла Україні першу медаль цих Ігор. Більше того, це дебютна олімпійська нагорода у жіночому дзюдо для на нашої країни.

Білодід була однією з наших головних надій на золоту медаль в Токіо. Для Даші – це її перші Олімпійські Ігри. Українка виступає у ваговій категорії до 48 кг, була другою в загальному рейтингу.

Свій виступ в Токіо Білодід розпочала з 1/8 фіналу, де перемогла сербку Міліцу Ніколіч прийомом ваза-арі. У чвертьфіналі українка здолала суперницю з Португалії Катаріну Косту іппоном.

У півфіналі Білодід зустрічалася з японкою Фуною Тонакі – однією з фавориток на золоту медаль Олімпіади. Українка двічі перемагала цю суперницю у фіналах чемпіонату світу.

Втім, півфінал Олімпіади вийшов виснажливим для українки. На початку сутички Білодід фактично провела прийом, але його не зарахували. Суперниці не змогли набрати очки в основний час і місце у фіналі визначило правило Golden Score. Тонакі вдалося перемогти іппоном. У фіналі їй не вистачило сил після напруженого матчу проти українки – і програла суперниці з Косово Дістрії Краснікі.

За бронзу Даша боролася з дзюдоїсткою з Ізраїля Широю Рішоні. Українка перемогла на 10 років старшу суперницю іппоном наприкінці сутички, показавши характер.

Я віддала всі сили, які тільки залишилися, адже останню сутичку проводила на голден скор, це неймовірно важко і виснажливо. Для мене важливо налаштуватися, адже після бою, який я програла, настрій був на нулі.

Дуже допомогла мама, яка є і моєю тренеркою, налаштовувала мене, знайшла потрібні слова. Відчувала і підтримку наших на арені, – сказала Білодід.

Відразу після того, як суддя відрахував її перемогу, Білодід не стримала сліз та емоцій після важкого змагального дня.

Parimatch вітає Дашу та всю Україну із завоюванням першої і такої важливої медалі на Олімпійських Іграх. Дякуємо!