Прес-конференція в рамках Ukrainian Gaming Congress

Прес-конференція в рамках Ukrainian Gaming Congress

В інформаційному агентстві «ІнтерфаксУкраїна» відбулася пресконференція, присвячена Ukrainian Gaming Congress, що буде проходити в кінці вересня у Києві. Організатори, а також спікери заходу поділились із представниками ЗМІ інформацією щодо програми конгресу, а також відповіли на питання, пов’язані з актуальною на сьогодні темою легалізацією грального бізнесу в Україні.

 «Основна мета проведення заходу – створити платформу для спілкування між представниками влади, бізнесу а також міжнародними та вітчизняними експертами ринку на тему відродження грального бізнесу в Україні. Важливо почути думку всіх учасників цього процесу щодо перспектив на 2016 рік. На сьогоднішній день ми ще формуємо остаточний список спікерів. Щодо представників влади, свою думку стосовно ситуації вже готові висловити автори одного із законопроектів – народні депутати Віктор Романюк, Геннадій Кривошея, а також Олексій Євченко – радник міністра з питань туризму Міністерства економічного розвитку та торгівлі України», — зауважила організатор Ukrainian Gaming Congress, керівник гральних виставок «Smile-Expo» Яна Пастушко.

«Бюджет України через заборону букмекерської діяльності втрачає мільярдні кошти надходжень. На конгресі ми намагатимемося донести до громадськості та представників державних структур необхідність створення легального поля для букмекерства. Ми завжди відкриті до діалогу, тому вбачаємо, що першочерговою місією Ukrainian Gaming Congress є створення платформи для обміну досвідом та думками з метою прийняття конкретних конструктивних рішень у процесі легалізації. Ми впевнені, що в Україні реально найближчим часом провести реформи в цій сфері, які стануть корисними і для держави, і для бізнесу. Що стосується нашої компанії – в умовах заборони букмекерської діяльності ми особливу увагу приділили соціальним проектам, особливо це торкнулось вітчизняного спорту, який потребує допомоги. Важливим кроком у цьому напрямку став контракт з Прем’єр-лігою та підтримка головного футбольного чемпіонату країни, відтепер – Ліги Парі-Матч, а також серед наших меценатських проектів – партнерство з ФК «Карпати»,  та інші соціальні проекти направленні на розвиток фізічної культури та спорту», — підкреслив директор зі зв’язків з громадськістю ТОВ «ПАРІ-МАТЧ» Вадим Місюра.

«Оподаткування — одне з найвідповідальніших питань у процесі розгляду законопроекту. Якщо буде створена така податкова система, яка дозволить працювати букмекерському бізнесу «в білу», то, по нашим оцінкам, на український ринок вийдуть близько 5-7 операторів букмекерського бізнесу. Нами було запропоновано три реальні моделі оподаткування букмекерської діяльності. Одна з них включає в себе великий ліцензійний платіж та загальну систему оподаткування на період до впровадження единої системи адміністрування доходів та витрат грального бізнеса в режимі онлайн. В подальшому, було б логічно оподатковувати букмекерську діялність за спеціальною системою, яка довела свою ефективність у багатьох європейськіх країнах та передбачає невеликий ліцензійний платіж та ставку податку на рівні 15-20 відсотків від GGR, тобто від букмекерського прибутку, який по суті є різницею між усіма ставками та усіма виплатами гравцям, не враховуючі інші вітрати. Сподіваємось, що держава

дуже виважено та розумно врегулює це питання.  В цьому випадку , по нашим оцінкам, в наступному році державний буджет може розраховуваті на додаткові бюджетні надходження від букмекерів на суму приблизно 1 млрд. грн. Сподіваємось, що завдяки публічному діалогу буде знайдено компроміс у цьому питанні. Враховуючи нещодавні заяви представників влади, в т.ч. А.Яценюка та Наталії Яресько вважаємо, що цей діалог віходить на фінішну пряму», — зазначила генеральний директор Всеукраїнського союзу розвитку букмекерства Ірина Сергієнко.

 «Останнім часом дана тема активно обговорюється у суспільстві і, на жаль, достатнім чином не висвітлюється у ЗМІ. Також зауважу, що небагато людей, які приймають участь у процесі здатні вийти на публічний рівень. Тому цей конгрес потрібен, щоб внести певну ясність у цій ситуації. Назву деякі цифри. З грудня минулого року до цього часу зареєстровано близько 14 законопроектів на цю тему. Тобто ведеться величезна робота, і точок зору дуже багато. І зараз важливу роль у цьому процесі грає Міністерство фінансів, проект якого буде мати найбільше шансів на реалізацію», — прокоментувала директор Асоціації грального бізнесу України Тамара Голубчик.

29 вересня у Radisson Blu Hotel у рамках Ukrainian Gaming Congress зберуться представники органів влади, грального бізнесу, готельного і турбізнесу, іноземних компаній, інвестори, експерти та юристи. Мета конгресу: розгляд перспективи відновлення роботи грального бізнесу в Україні та подача пропозицій, бізнес-ідей керівництву країни.

1